Marko Rybárik
23 jún. 2020

OCTAGO vás rozhýbe

Cvičenie s vlastnou hmotnosťou

Čo to vlastne je? Výhodou tohto cvičenia je, že ho môžete vykonávať  prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Znamená to, byť vo forme, bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v posilňovni. Že nezmysel? Náš tím profesionálnych trénerov vás presvedčí o opaku! Pohyb na čerstvom vzduchu prospeje rovnako telu i duši a zároveň stabilizuje obranyschopnosť organizmu. Pohybom odbúrate stres, očistíte myseľ od negatívnych myšlienok, posilníte kardiovaskulárnu sústavu ako aj imunitný systém a navyše chudnete! Bez potreby akéhokoľvek stroja na cvičenie, postačia iba pohyby využívajúce odpor váhy vášho tela. Primeraný, ale pravidelný pohyb, športové činnosti aktivizujú všetky telesné funkcie a dodávajú chuť do života – fyzickou aktivitou sa totiž v mozgu uvoľňuje hormón Dopamín, ktorý vašu motiváciu k rôznym aktivitám ešte prehĺbi. Znie to super, že?

Motivácia je…

… kľúčom k úspechu. Vedeli ste, že všetci máme dva životy? Ten druhý začína v momente, keď si uvedomíme, že máme iba jeden. Zbavte sa teda nezmyselných výhovoriek a pustite sa do toho! Spolu s nami. Stanovte si reálne ciele a začnite každú aktivitu bez myšlienky na možnosť zlyhania. Sústreďte sa na vaše prednosti miesto slabostí, na vaše schopnosti miesto vašich problémov.  Počúvajte svoje srdce, odpovie vám na všetko.

Nezabúdajte, že naše telo je jediné miesto, kde sme nútení žiť, a preto by sme starostlivosti oň mali venovať patričnú pozornosť. Stres je choroba modernej doby, ktorá dokáže s naším telom porobiť poriadnu „šarapatu“, no je len na nás, či mu to dovolíme.

Existujú 2 zásady ako zatočiť so stresom:

  1. Nelámať si hlavu nad maličkosťami
  2. Všetko sú maličkosti

Princípom je boj proti sebe samému. Je to o sebazdokonaľovaní a o tom, byť lepším. Lepším než vaše včerajšie JA.

„Preliezky“ a tréning bez činiek

Ťukáte si do čela? Nie, nestrieľame si z vás. Spojili sme sily a sme na ceste k rozhýbaniu celého sveta. Naším poslaním je výstavba ihrísk, ktoré sú určené práve na cvičenie s vlastnou váhou tela. Jediné, čo k takému cvičeniu potrebujete, je chuť a odhodlanie. Určite ste už vo svojom okolí postrehli pribúdať ihriská, ktoré nepatria už iba deťom. Workout ihriská sú určené ako pre malých, tak i pre veľkých a na jednom mieste zoskupujú niekoľko cvičebných prvkov. Rebriny, hrazdy, bradlá… Zmes gymnastiky a posilňovania – to je cvičenie s vlastnou váhou, ktoré sa vykonáva v exteriéri. Pre naše zdravie prospešnou výhodou je tiež to, že pri cvičení s vlastnou váhou sa nezaťažujú kĺby ani šľachy. Mnoho ľudí túži po vypracovanej postave a míňa tak nemalé peniaze na hodiny strávené vo „fitku“ pod dozorom trénera. Tento šport však možno vykonávať na ihrisku a dokonca úplne zadarmo. Potrebujete ďalšie argumenty?

 

OCTAGO Camps Chorvátsko

Inými slovami: aktívna dovolenka na ostrove Ugljan. Doprajte si nezabudnuteľný zážitok v prostredí, kde zabudnete na všetky starosti a poriadne si zacvičíte a zároveň aj oddýchnete. Proste 2v1. Počas dlhých zimných mesiacov naše telo fungovalo akoby na „úsporný režim“. OCTAGO spolu so svojimi trénermi si pre vás pripravilo atraktívny, no najmä aktívny program, z ktorého si odnesiete nové a kvalitné poznatky o cvičení. Viac informácii o tom kedy a kde, o ubytovaní, strave a programe nájdete tu. OCTAGO Camps. Urobte spolu s nami prvý krok k zmene vášho JA. Dlho však neotáľajte, ostali posledné voľné miesta!

Aftermovie