Marko Rybárik
23 jún. 2020

6 miest v Bratislave, kde vieš začať so street workoutom

Leto už klope na dvere a ty ešte stále stojíš doma pred zrkadlom, nespokojný so svojím telom? Čo ak ti povieme, že sa ešte stále stíhaš hodiť do vytúženej formy a nebudeš k tomu potrebovať ani obrovské sumy peňazí? Bude to vlastne zdarma, pretože jediné čo potrebuješ je workout ihrisko a váha svojho vlastného tela.

Áno, hovorím o trende street workout, ktorý ešte stále fičí a dokonca sa rozmáha. A zabudli sme vlastne ešte na jednu vec. Potrebuješ chuť makať na sebe (a možno ešte hudbu, tá vie cvičenie riadne spríjemniť).

Nemusíš už hľadať miesta, kde si zacvičiť, spísali sme totiž pre teba workout ihriská v Bratislave, kam vieš vybehnúť aj práve teraz:

Petržalka

Adresa: Bradáčova 2886/3, 851 02 Petržalka, Slovensko.

Medzi panelákmi v Petržalke vieš okrem detských ihrísk nájsť aj naše OCTAGO workout ihrisko. Nachádza sa konkrétne na Bradáčovej ulici. Ak si pripadáš pri pohľade na konštrukciu bezradný a nevieš, s čím skôr začať, pomôže ti informačná tabuľa. Sú na nej zobrazené rôzne cviky, ktoré vieš na daných prvkoch odcvičiť. Taktiež na každom prvku nájdeš QR kód, ktorý ti po nasnímaní ukáže videonávody, aké cviky môžeš skúsiť. Zaujímavosťou tohto ihriska je, že sme na ňom po prvýkrát použili náš nový prvok, tzv. SnakeBar (v strede). Poskytuje mnohé varianty úchopov alebo rúčkovania, tak ich poriadne všetky otestuj ?

Workout ihrisko Petržalka

Devínska Nová Ves

Adresa: Pavla Horova 6148/16, 841 08 Devínska Nová Ves, Slovensko

Workout ihrisko nájdeš aj v okrajovej mestskej časti Bratislavy, v Devínskej Novej Vsi. Na vysokých bradlách si môžeš dať napríklad dipy alebo príťahy. Na lavičke si môžeš zadeliť sériu sklápačiek.  Na zvislom rebríku môžeš trénovať spodnú časť brucha a keď už si väčší profík, môžeš skúsiť aj human flag. Pár metrov pod ihriskom sa nachádza aj bežecká dráha, takže vieš krásne skombinovať workout a kardio. Na tomto ihrisku sa stretáva aj komunita pod vedením Lukáša Ondreja z Workout Academy. Napíš im a pokojne sa k nim pridaj.

Workout ihrisko Devínska Nová Ves

Mlynská dolina

Adresa: Staré Grunty 211/36, 841 04 Karlova Ves, Slovensko

Ak si študent a bývaš v Mlynskej doline, jednou z možností ako tam tráviť svoj voľný čas popri štúdiu, môže byť práve cvičenie na workout ihrisku. Keď v tom nechceš byť sám, v Mlynskej doline vzniká malá komunitka, ktorá sa pravidelne stretáva a pod vedením trenéra Sama na sebe hodinu a pol usilovne maká na kruhových tréningoch. Viacej infošiek o tom, ako často a kedy si vieš dať kruhový tréning s nimi, nájdeš v tejto Facebook skupine. Ihrisko má komfortnú gumenú dopadovú plochu a tak sa ti budú ľahko a bezbolestne robiť kľuky, stojky alebo iné cviky na zemi.

SOWA gym 

Adresa: Vajnorská 108, 831 04 Bratislava, Slovensko

Zacvičiť si môžeš prísť aj medzi túto super komunitu, ktorá vznikla v SOWA gym. Na OCTAGO ihriskách si môžeš zamakať na skupinových tréningoch pod vedením jedného zo SOWA trénerov. Tréningy sú každý deň od pondelka do piatku, trvajú 60 minút a zameriavajú sa na rozvoj relatívnej sily, všestrannosti a kondície. Popri vnútornej konštrukcii sme SOWÁkom postavili aj vonkajšie ihrisko pred ich telocvičňou, ktoré vieš využiť tiež.

Workout ihrisko SOWA gym
Workout ihrisko SOWA gym outdoor

Dlhé diely

Adresa: Albína Brunovského 3543/6, 841 04 Karlova Ves, Slovensko

Krásny výhľad do Rakúska a voľná zelená plocha okolo. Toto ti ponúka OCTAGO park na Dlhých Dieloch neďaleko autobusovej zastávky Hany Meličkovej. Toto ihrisko bolo jedno z prvých čo sme postavili. Park je oplotený a to z dôvodu pohybu psov v okolí. Nechceme predsa nájsť v štrku nejaké to psie prekvapenie pri doskoku z hrazdy. Park ponúka klasické prvky ako monkeybar, hrazdy v rôznych výškach alebo bradlá a poslúži začiatočníkom ako aj pokročilým. Na ihrisku môžeš pravidelne niekoho nájsť a preto nebude problém sa poradiť aj so skúsenejšími cvičencami. Určite ho otestuj chyť si nostalgicky do ruky jedny z prvých OCTAGO hrázdy na Slovensku ?

Vrakuňa

Adresa: Lesopark Vrakuňa (vstup od: Hradská 14408/78B, 821 07 Bratislava, Slovensko)

Ak rád v prírode nielen oddychuješ, ale aj aktívne tráviš čas, v tom prípade ti padne vhod vedieť, že v Lesoparku vo Vrakuni sa nachádza tiež jedno z OCTAGO workout ihrísk. Nechýbajú mu bradlá, hrazdy ani monkey bars, čiže popri prechádzke v prírode si vieš dať pauzu a precvičiť všetky časti tela. Komunita workouterov si tam dokonca priniesla svoje vlastné lano na šplhanie a pneumatiku na cvičenie. Určite ich tam stretneš.

Workout ihrisko Vrakuňa

Ak sa cítiš po prečítaní tohto článku namotivovaný na street workout, ale žiadne z ihrísk nie je v tvojom okolí, tak nezúfaj! Napíš nám radšej na info@octago.sk a pokecajme o tom, aké sú možnosti. Možno ti niečo postavíme priamo pred domom ?